BBC Türkçe ekibi Türkiye yollarında

Telif hakkı AFP

BBC Türkçe 7 Haziran Genel Seçimlerini muhabirleriyle Türkiye’nin birçok bölgesinden izlemeye başlıyor.

Bu seçimlerde de son birkaç seçimde izlediğimiz yöntemi sürdürmeye çalışacağız.

Arkadaşlarımız ziyaret ettikleri bölgelerde parti yetkilileri veya milletvekili adaylarından ya da genel kent tablolarından çok seçmenlerin görüşlerine, beklentilerine, kaygılarına, özlemlerine tanıklık edecekler.

BBC Türkçe sayfalarında sizlerin hikâyeleri olacak.

Şafak Timur Bursa ve Mersin’den, Rengin Arslan İstanbul, Kocaeli, Manisa ve Eskişehir’den, Mahmut Hamsici Antakya, Yayladağ, Samandağ, Reyhanlı ve İstanbul’dan, Çağıl Kasapoğlu ve Hatice Kamer Güneydoğu’dan, Kumru Başer Karadeniz’den, Sinan Onuş Ankara, Kırıkkale ve Sivas’tan, Alper Ballı Kayseri, Konya, Gaziantep ve Adana’dan haber ve izlenimler aktaracak.

Selin Girit, BBC World ekibinin parçası olacak, aynı zamanda BBC Türkçe için İzmir, Konya ve Diyarbakır’dan katkıda bulunacak.

Arkadaşlarımız hemen her gün yazdıkları izlenim ve analizlerin yanısıra, çalışmalarını görüntüleyecekler ve bunları videolar halinde sunacaklar.

Ayrıca Öykü Altuntaş bazı ilginç konularda özel dosyalar hazırlayacak. Aylin Yazan partilerin seçim şarkıları ve videolarıyla ilgili görüntülü haberler hazırlayacak.

Canlı anlatımlar ve sosyal medya

Londra’daki ekibimiz de 18 Mayıs’tan itibaren her gün BBC Türkçe sayfasında Canlı Anlatım’larla seçim kampanyalarını izleyecek.

Türkiye’deki arkadaşlarımızın çalışmalarını da analiz/haberlerle destekleyecek.

Bu seçimlerde Sosyal Medya yine önem verdiğimiz bir alan olacak.

Canlı Anlatım sayfalarımıza Twitter ve Facebook’tan göndereceğiniz görüşleriniz, fotoğraflarınız ve mesajlarınızla katılmanızı umuyoruz.

Videolarımızı ayrıca You Tube kanalımızdan da izlemeniz mümkün. Türkiye’deki arkadaşlarımız ziyaret ettikleri yerlerden periscope uygulaması aracılığıyla izlenimlerini canlı olarak da aktaracaklar.

Tüm seçim dönemi boyunca #BBCSeçim2015 etiketini kullanarak tartışmalara katılabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, tüm haber ve izlenimlerimizde tarafsız, dengeli ve güvenilir olmak en baştaki önceliğimiz olacak.

Yine her zaman olduğu gibi, zaman zaman hata ve eksikliklerimiz de olacak. Bunları süratle düzeltmeye gayret edeceğiz. Bu konuda sizlerin uyarılarınızı da her zaman bekleyeceğiz.

BBC Türkçe’nin Seçim 2015 haber, izlenim, video ve sosyal medya paylaşımlarını izleyin.

Ekibimizin çalışmalarını beğeneceğinizi ve faydalı bulacağınızı umuyoruz.