PKK'dan jandarma karakoluna intihar saldırısı

Telif hakkı HURRIYET.COM.TR

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Karabulak Jandarma Karakolu'na PKK tarafından düzenlenen intihar saldırısında 2 askerin hayatını kaybettiği, 31 askerin de yaralandığı açıklandı.

Saldırıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöye denildi:

"02 Ağustos 2015 günü saat 03.00 sıralarında Ağrı / Doğubayazıt ilçesi Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatılmış ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucunda Kahraman iki askerimiz şehit olmuş, dördü ağır olmak üzere 31 askerimiz yaralanmıştır."

"İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan personelimize de acil şifalar temenni ediyoruz."

Telif hakkı HURRIYET.COM.TR

Hürriyet gazetesi, saldırıda 2 ton patlayıcı kullanıldığını durumu ağır olan sekiz askerin helkikopterle Erzurum'a sevk edildiğini yazdı.

Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçaklar, 24 Temmuz'dan bu yana PKK hedeflerine saldırılar düzenliyor.

Mardin'de bir asker hayatını kaybetti

Mardin'de dün gece düzenlenen bir saldırıda ise bir asker yaşamını yitirdi, yedi asker de yaralandı.

Saldırıyla ilgili olarak Genelkurmay'ın açıklamasında "01 Ağustos 2015 günü Mardin / Midyat ilçesi Şenkaya Mahallesi mülki sınırları içerisindeki Botaş boru hattının emniyeti maksadıyla 22.50-23.05 saatleri arasında yol emniyeti ve kontrol devriyesi yapıldığı esnada Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından el yapımı patlayıcı ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Devriye unsurları tarafından saldırıya anında karşılık verilmiştir. Silahlı saldırı sonucunda el yapımı patlayıcının infilakı nedeniyle Kahraman bir askerimiz şehit olmuş, yedi personelimiz yaralanmıştır." denildi.