Diyarbakır'da AKP eski gençlik kolları başkanı öldürüldü

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Doğan Haber Ajansı (DHA), Diyarbakır'da AKP eski Gençlik Kolları Başkanı, eczacı Yunus Koca'nın işyerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiğini bildirdi.

Haberde yer alan ayrıntılara göre, Yunus Koca'nın Diyarbakır'da Sur ilçesi Dağkapı Meydanı'nda bulunan eczanesine kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler tarafından ateş açıldı, ağır yaralı halde kaldırıldığı Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Haberde, geçen yıl AKP Gençlik Kolları Başkanlığı'ndan ayrılan Koca'nın 7 Haziran'da yapılan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olduğu belirtildi.

Öte yandan, Şırnak'ın Cizre ilçesinde de Hükümet Konağı binasında bulunan Şehit Murat Akancay Polis Merkezi'ne yönelik silahlı saldırıda da bir polis ve yoldan geçen bir kişinin yaralandığı bildirildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün gece çıkan çatışmalarda kurşunların isabet ettiği bir kadın hayatını kaybettiği, bir diğer kadın da yaralandı.

DHA'nın haberine göre Şırnak'ın İdil ve Cizre ilçeleri arasında Şerafettin Elçi Havalimanı'nda görev yapan polisleri taşıyan servis minibüse bombalı saldırı düzenlendi.

İçinde 13 polis memurunun bulunduğu servise yönelik saldırıda 5 polisin hafif yaralandığı kaydedildi.