PKK'dan Şırnak ve Silvan'da saldırılar: 3 polis yaşamını yitirdi

Telif hakkı DHA

Şırnak ve Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirilen saldırılarda 3 polis yaşamını yitirdi.

Doğan Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı, "Şırnak ve Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 3 polisin öldüğünü" bildirdi.

Şırnak-Uludere karayolunda uygulama yapan polis ekibine bomba yüklü araçla yapılan saldırı ardından ateş açıldı.

Olayda iki polis öldü, 5 polis yaralandı.

Saldırı ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Telif hakkı Hurriyet

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'ye bağlı YDGH (Yurtsever Devrimci Gençli Hareketi) ise sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya giden polis ekipleri ile YDGH'lılar arasında çıkan çatışmada bir polis memurunun öldüğü bildirildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar

Dün gece silah ve patlama seslerinin duyulduğu Diyarbakır merkez Sur ilçesinde, 15 mahallede bugün sabah saat 05.00'te geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilik’ten yapılan ve cami hoparlörlerinden de okunan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Telif hakkı DHA

"İlimiz Sur ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ilimiz merkez Sur İlçesi'nde sur içinde kalan bölgede (Abdaldede, Alipaşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, İskenderpaşa, Melikahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde) 13.09.2015 Pazar günü saat 05.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmekte olup, sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Doğan Haber Ajansı, "sokağa çıkma yasağı ardından gerçekleştirilen operasyonlarla polis ile PKK'lılar arasında çatışma çıktığını, 7 polisin yaralandığını" bildirdi.

Ajans, hastaneye kaldırılan polislerin hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti.