Doğan Medya Grubu'na 'terör propagandası' soruşturması

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Doğan Medya Grubu bünyesindeki basın kuruluşlarında yer alan bazı haberler nedeniyle grubun yetkilileri hakkında, ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan soruşturma açıldı.

Anadolu Ajansı, soruşturmanın Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıldığını bildirdi.

Ajansın haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt, Güneş gazetesinin 10 Eylül 2015'teki ''Al Sana Belge" başlıklı haberini ihbar kabul ederek, yaptıkları yayınlardan dolayı Doğan Medya Grubu hakkında resen soruşturma başlattı.

Grup bünyesindeki bazı televizyon ve gazetelerde ''29 Ağustos 2015'te Siirt'te şehit düşen askerlerin fotoğraflarının sansürsüz yayınlanması", ''Tunceli'de öldürülen PKK'lıların fotoğraflarının sansürlenmesi'' ile ''Cüneyt Özdemir'in PKK'ya katıldığı iddia edilen 'kırmızı fularlı kız' olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil ile televizyondaki röportajının" soruşturmaya konu olduğu öğrenildi.

Kalın: Yorum yapmam doğru olmaz

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a, soruşturma ile ilgili görüşü soruldu.

İbrahim Kalın bu soruya, "Benim bir yorum yapmam doğru olmaz" yanıtını verdi.

Ortada hukuki bir süreç olduğunu belirten Kalın, "Önce gerekçelerini görelim...Tabloyu net bir şekilde gördükten sonra bir değerlendirme yapmak daha doğru olur diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

İlgili haberler