Silvan'da PKK saldırısı: İki asker hayatını kaybetti

Telif hakkı AFP

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bu sabah PKK'lılar tarafından gerçekleştirilen saldırıda iki uzman çavuş hayatını kaybetti.

Silvan Taktik Jandarma Komutanlığı'nda görevli uzman çavuşlar Sinan Uçan ve Tolga Topçuoğlu'ya görev yerlerine gitmek üzere saat 07.00 civarında evlerinden çıktıkları sırada saldırıldığı belirtiliyor.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Teröristler tarafından çapraz ateş altına alınmak suretiyle ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal Silvan Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişler; ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır" deniyor.

Doğan Haber Ajansı, oturdukları sitenin bahçesindeki araçlarına binen uzman çavuşlara yüzleri maskeli kişilerin otomatik silahlarla ateş açtığı bilgisini geçti.

Saldırganların kaçtığı, bölgede ise operasyon başlatıldığı belirtiliyor.

PKK'lılar Eylül sonunda da Silvan ilçesinde bir saldırı düzenlemiş ve o saldırıda da yine aynı Taktik Jandarma Komutanlığı'na bağlı bir uzman çavuş hayatını kaybetmişti.

Yine Eylül ayı içerisinde güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik operasyonlar gerçekleştireceği açıklanarak Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

İlgili haberler