Eski Bakan Elvan: Gerekirse Twitter kapatılır

Telif hakkı Hurriyet

Eski ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Twitter'ın Ankara'daki bombalı saldırı öncesinde olaya ilişkin mesajlar attığı söylenenlerin kullanıcı bilgilerini paylaşmakta zorluk çıkardığı haberleriyle ilgili olarak gerekirse Twitter'ın kapatılabileceğini söyledi.

Bir televizyon yayınında konuşan Elvan, Twitter yönetiminin ilk aşamada bu kullanıcılara ait bilgileri "özel hayatın gizliliği" nedeniyle paylaşmadığını söyledi.

AKP Antalya Milletvekili Elvan "Bir terör hadisesi oluşuyor, bu terörün arkasında kim var araştırmaya çalışıyorsunuz, bununla ilgili yargı kararınız var ve Twitter kalkıp böyle söylüyorsa, biz de burada gereğini yaparız. Bunun gereği şudur: Her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir." dedi.

Eski Bakan Elvan ayrıca "Eğer terörle mücadele gerekiyorsa bunu biz yapacağız. Ama Twitter'ın kalkıp da terör örgütünü koruma gibi bir eğilim içerisine girmesi kabul edilemez. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır." şeklinde konuştu.