Hindistan: İki kız çocuğuna tecavüzde gözaltılar

Telif hakkı AP

Hindistan'da iki buçuk yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettikleri gerekçesiyle 17 yaşındaki iki genç gözaltına alınırken, beş yaşındaki bir kıza tecavüzle suçlanan üç kişi yakalandı.

Başkent Yeni Delhi'nin batısında meydana gelen olayda iki genç polisin çevrede oturanları sorgulamasının ardından gözaltına alındı.

İki buçuk yaşındaki kız çocuğu önceki gün kaçırılmış ve daha sonra bir parkta ağır kanama geçirirken terk edilmiş halde bulundu.

Çocuğun ailesinin gözaltına alınan iki genci de tanıdığı belirtildi.

Bu arada Delhi'nin batısında da üç kişi beş yaşındaki bir çocuğa toplu tecavüz suçlamasıyla gözaltına alındı.

Delhi Eyaleti Başbakanı Arvind Kejriwal güvenlikten sorumlu federal yönetimi suçladı ve çocukların korunması için yeterince çaba gösterilmediğini savundu.

Hindistan'daki cinsel şiddet sorunu

Polis her iki çocuğun da tecavüzden önce kandırılıp, bir komşunun evine götürüldüğünü söyledi. Her iki çocuğunda tedavi gördüğü ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Hindistan'da bir hafta önce de dört yaşındaki bir çocuk tecavüz edilip, boğazı kesildikten sonra demiryoluna atılmış halde bulunmuştu.

Üç yıl önce de Delhi'de bir öğrencinin toplu tecavüze uğrayıp öldürülmesi büyük tepkiye yol açmış, ülkedeki tecavüzle mücadele yasaları sertleştirilmişti.

Buna karşın ülke genelinde kadın ve çocuklara karşı cinsel saldırılar devam etti. Geçen yıl sadece başkentte kayıtlara geçen iki binden fazla tecavüz olayı yaşandı.

İlgili haberler