Steve Jobs filmi gişede hayal kırıklığı yarattı

Telif hakkı Getty

Teknoloji devi Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un yaşam öyküsünü anlatan filmin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki gişe hasılatı beklentilerin altında kaldı.

Danny Boyle'un yönetmenliğini üstlendiği Steve Jobs'ın biyografik filmi Kuzey Amerika'da ilk haftada sadece 7.3 milyon dolar hasılat elde etti.

Michael Fassbender'ın Jobs rolünde en iyi aktör dalında Oscar'a aday olması beklenilen film haftalık en çok izlenenler listesinde 7. sıradan girebildi.

Ridley Scott'ın yönettiği The Martian filmi ise 15.9 milyon dolar hasılatla listenin zirvesinde yer aldı.

'Jem and the Holograms' ise iki bin sinema salonunda sadece 1.3 milyon dolarlık hasılat yaparak tüm zamanların en kötü açılış yapan büyük yapımlarından biri oldu.

Bir grup azimli müzisyenin dünyaca ünlü yıldızlar olmaya kadar giden maceralarını anlatan 1980'ler yapımı çizgi filmin günümüze uyarlanmış versiyonu olan film listeye 15. sıradan girdi.

İki haftadır sınırlı gösterimi yapılan ve geçtiğimiz hafta tüm salonlarda vizyona giren Steve Jobs filmi 30 milyon dolara malolmuştu.

Ancak film şu ana kadar yalnızca 9.98 milyon hasılat elde edebildi.

Kate Winslet ve Seth Rogen'ın da yer aldığı yapım Apple şirketinin kurucusunun 2011'deki ölümünün ardından yapılan en yüksek maliyetli belgesel-filmdi ve eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu yorumlar aldı.

Vin Diesel'in The Last Witch Hunter'ı da 10.8 milyon dolarlık hasılatla beklentilerin altında kaldı.

Bill Murray'ın Rock the Kasbah'ı ise sadece 1.5 milyon dolar kazandı.

Murray'ın seyircinin karşısına Afganistan'da bir rock menejeri olarak çıktığı filmin maliyeti 15 milyon dolardı.

Sevilen çocuk kitaplarına dayanan ve Jack Black'in başrolde olduğu aile korku filmi Goosebumps ise 15.5 milyon dolar hasılatla haftalık listede ikinci sırada yer aldı.