Silvan ve Yüksekova'da operasyonlar: 3 ölü

Telif hakkı YUKSEKOVA HABER

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi 'nde hendek ve barikatları kaldırmak için saat 11:00'da güvenlik güçleri tarafından operasyon düzenlendi.

Yüksekova Haber'den Ömer Oğuz'un aktardığı bilgilere göre polisin açtığı ateş sonucunda 20 yaşındaki Çetin Dara ve 18 yaşındaki Doğan Doğmaz hayatını kaybetti.

Olayın duyulması üzerine esnaf kepenk kapattı ve ilçe sakinleri mahalleye yürüdü. Bunun üzerine polis geri çekildi. Ancak bekleyiş devam ediyor.

Her iki gencin cenazesi otopsi işlemi için Hakkari Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Cenazelerin yarın Yüksekova 'da defnedilmesi bekleniyor.

Silvan'da 1 kişi öldü

7 Haziran seçimlerinden sonra Yüksekova'da da öz yönetim ilan edilmiş dört mahalleye hendek ve barikatlar kurulmuştu. Güvenlik güçleri zaman zaman operasyon düzenlese de ilcedeki birçok hendegin hala durduğu belirtildi.

Öte yandan Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bugün altıncı kez sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve güvenlik güçlerinin operasyonu sırasında 22 yaşında bir gösterici hayatını kaybetti.

Diyarbakır Valiliği'nden yapilan bir açıklamayla bugün saat 05.00 itibariyle Konak, Mescit ve Tekel mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Altıncı kez sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçede bugün bir polis aracında açıldığı iddia edilen ateş sonucunda 22 yaşındaki Müslüm Tayar'ın hayatını kaybettiği belirtildi.

Silvan’da 17 Ağustos'tan bu yana 6 kez sokağa çıkma yasağı uygulandı.

İlgili haberler