Dünya liderlerinden Paris saldırılarına tepki

Telif hakkı Getty Images

Paris'te gerçekleşen bombalı ve silahlı saldırılarda en az 120 kişi hayatını kaybetti. ABD Başkanı Obama "Bu saldırı sadece Fransa'ya değil, tüm insanlığa karşı" dedi. Almanya Başbakanı Merkel'den ise "Paris'teki tablo şok edici" yorumu geldi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sözün bittiği yerdeyiz

Telif hakkı Reuters

"Bu elim hadise terörizm konusunda uzun süredir dile getirdiğimiz hassasiyetin ne kadar isabetli olduğunu acı bir şeklide göstermiştir.

"Uluslararası toplum olarak terörizme karşı bir mutabakatın olması gerektiğini hep ifade ettik. Artık terörizmle mücadele konusunda sözün bittiği yerde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum" dedi.

"Ülkem ve milletim adına Fransa'ya taziyelerimi sunuyorum."

ABD Başkanı Obama: Hepsinin peşine düşeceğiz

Telif hakkı Reuters

"Bu saldırı sadece Fransa'ya karşı değil, tüm insanlığa karşı gerçekleşmiştir. Hep birlikte paylaştığımız evrensel değerlere saldırılmıştır.

"Fransa halkının yanında durabilmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu teröristlerin adalet karşısında hesap vermesini sağlamak için dünyadaki tüm uluslarla birlikte mücadele edeceğiz. Halklarımızı tehdit eden bütün terörist grupların peşine düşeceğiz."

Almanya Başbakanı Merkel:Tablo şok edici

Telif hakkı Reuters

"Tüm dualarım bu terörist saldırının kurbanlarıyla, onların yakınlarıyla ve Paris halkıyla. Fransa hükümetiyle sürekli temas halindeyiz.

Taziyelerimizi ilettik ve Alman halkının Fransa'nın yanında durduğunu söyledik."

İngiltere Başbakanı Cameron: Elimizden geleni yapacağız

Telif hakkı AP

"Paris'te yaşananlar karşısında şok içindeyiz. Tüm dualarımız Fransız halkıyla. Yardım için elimizden ne gelirse yapacağız."

Kanada Başbakanı Trudeau: Kalbimiz Fransa'yla

"Bu karanlık ve korkunç günde kalbimiz ve düşüncelerimiz Fransız kuzenlerimizle. Tüm yardım ve desteğimiz Fransa'nın yanında."

Avustralya Başbakanı Turnbull: IŞİD izleri var

Telif hakkı epa

"Saldırı tipik bir IŞİD saldırısının tüm özelliklerini taşıyor. Dini diktatörlük kurmak isteyenlerin özgürlükleri ezip geçmeye çalışmasına karşı küresel bir mücadele veriyoruz. Tanrı adına yapılan ancak sadece Şeytan işi olan bir tehditle karşı karşıyayız."

İlgili haberler