Gazeteci Bülent Keneş gözaltına alındı

Telif hakkı www.hurriyet.com.tr

Today's Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, İstanbul-Atatürk Havalimanı’nda sabaha karşı gözaltına alındı.

Bülent Keneş’in, İzmir'e gitmek üzere gittiği havaalanında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Keneş önce Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi, daha sonra da İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Sağlık kontrolü sonrası polis aracına bindirilişi sırasında konuşan Bülent Keneş, "Terör Şube bizim gibi kalem ehliyle uğraşıyor. Memlekette bomba patlıyor, kaçakçılar, insan kaçakçısı, uyuşturucu kaçakçısı, IŞID’i, El Kaidesi, PKK’sı kol geziyor arkadaşları gazetecilerle meşgul ediyorlar" dedi.

Mahkemeye gitmediği öne sürülüyor

Twitter hesabından da yaptığı paylaşımla gözaltına alındığını duyuran Keneş, şunları yazdı:

"Devletimiz maşallah çalışıyor! Rutin prosedürel bir konudan dolayı terörle mücadele ekibince havaalanında 05.45 gibi gözaltına alındım. Kaleminden başka bir şeyi olmayan ve operasyonu en kolay 'teröristler'den biri olarak Vatan Emniyet TEM şubeye götürülüyorum. Uyanır uyanmaz Cemal Süreya'nın 'umulmadık bir gün olabilir bugün' dizesi aklıma düşmüştü. Bir saat içinde öyle oldu. Hayırlı Cumalar!.."

Keneş'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, paylaştığı yazı ve yaptığı açıklamalarda hakarette bulunduğu ancak mahkemeye gitmediği öne sürülüyor.

İlgili haberler