Şırnak'ta polis aracına saldırı: 2 polis hayatını kaybetti

Telif hakkı Reuters
Image caption Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir asker Kanas ile açılan ateşte ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Şırnak'ın Yeni Mahallesi'nde dün polis servis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda 2 polis, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde de bir uzman çavuş, keskin nişancı tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti.

Şırnak Valiliği, PKK'lıların aracın geçişi sırasında roketatarla ateş açtıklarını, saldırıda 10 polisin de yaralandığını duyurdu.

Valilik, Şırnak'ta operasyonların devam ettiğini belirtti. Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA), zırh delici roketatar mermisinin isabet ettiği araç zarar görürken aracın içindeki 5 polisin yaralandığını bildirdi.

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'nin Cudi ve Sur mahallelerinde de şiddetli çatışmalar yaşandı.

DHA, Sur Mahallesi'nde 35 yaşında üç çocuk babası bir sivilin evinin önünde kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu.

Cudi Mahallesi'nde de evinden hayvanlarına ot vermek için çıkan 36 yaşındaki bir sivilin cesedi de hayvanlarının yanında başından silahla vurulmuş halde bulundu.

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinde de keskin nişancı tüfeği Kanas ile açılan ateşte ağır yaralanan uzman çavuş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

DHA, jandarma ekiplerinin de destek verdiği operasyonda PKK'lıların uzun namlulu silahlarla ateş açtığını, yaralanan askerin kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini aktardı.

İlgili haberler