Yeni Şafak ve Yeni Akit'e silahlı saldırı

Telif hakkı DHA

Yeni Akit ve Yeni Şafak gazetelerinin İstanbul'daki merkezlerine sabah erken saatlerde molotof kokteyli ve silahla saldırı gerçekleştirildi.

Doğan Haber Ajansı, saldırıların yaklaşık yarım saat arayla gerçekleştirildiğini belirtti.

Anadolu Ajansı, Yeni Şafak'ın Bayrampaşa'da bulunan merkezi önüne gelen küçük bir grubun binanın girişine molotof kokteyli attığını, binaya pompalı tüfekle ateş edildiğini, girşite çıkan yangının güvenlik görevlilerince söndürüldüğünü belirtti.

Ajans, Yeni Akit gazetesini bünyesinde barındıran Akit Medya Grubu'nun Küçükçekmece'deki binası önüne gelen maskeli kişilerinse, otoparkta bulunan araçlara molotof kokteyli attığını ve binaya pompalı tüfekle ateş açtığını aktardı. TIKLAYIN: IPI'DAN SALDIRIYA KINAMA

İhlas Haber Ajansı, iki binaya da saçma isabet ettiğini bildirdi.

Ajanslar, olaylardan sonra polisin geniş çaplı arama başlattığını aktardı.

Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı, maddi hasar meydana geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıları kınadığını belirtirken, Eylül 2015'te Hürriyet gazetesine gerçekleşen saldırıları hatırlattı.

Ankara'da düzenlenen Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Kurulu'nda konuşan Erdoğan, "Geçmişte bir başka gazetemizin binasının girişindeki camları, silahlı saldırıyla molotofla falan değil arbede sırasında kırıldığı için dünyayı ayağa kaldıranların bu saldırılar karşısındaki tavırlarını dikkatle takip edeceğim... Bu gazeteleri yayınlarını beğenmedikleri için kürsüden fırlatarak terör örgütüne hedef gösteren partinin mensuplarının da tutumunu yakından izleyeceğim" dedi.

İlgili haberler