Nusaybin'de bombalı saldırı: İki polis hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı

Telif hakkı DHA

Mardin'in Nusaybin ilçesinde iki polis Şırnak'ın İdil ilçesinde ise iki asker hayatını kaybetti.

Nusaybin ilçesindeki Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ile bitişiğinde bulunan lojmanlara bu sabah yapılan saldırıda iki polis hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı.

Doğan Haber Ajansı (DHA) PKK'lıların sabah 06.00'da lojmanlara bomba yüklü araçlar ve roketatarlarla saldırdığını aktardı.

Mardin Valiliği, Nusaybin Bölge Trafik İstasyonu'na bombalı araçla düzenlenen saldırıda iki polisin şehit olduğunu ikisi sivil, polis ve polis ailelerinden olmak üzere 35 kişinin yaralandığını açıkladı.

Yaralılardan dördünün durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Saldırı sırasında yaşanan şiddetli patlama nedeniyle emniyet binası ve lojmanda yangın çıktığı ifade edildi.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ndeki polislerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmanın bir süre devam ettiği belirtiliyor.

Telif hakkı AP

DHA, bölgeye Nusaybin ve Mardin'den takviye güvenlik güçleri ile ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildiği bilgisini geçti.

PKK'yı hedef alan operasyonların devam ettiği Nusaybin'de daha önce 7 kez sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Şubat ayında "İdil dışında Nusaybin var, barikat, çukurlar var, bunlar kaldırılacak" açıklamasının ardından binlerce kişi ilçeyi terk etmişti.

İdil: İki asker öldü 4 asker yaralı

Şırnak'ın İdil ilçesinde, 17'nci gününe giren sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar sırasında, bugün çıkan çatışmalarda 6 asker yaralandı. Yaralı askerlerden 2'si hayatını kaybetti.

Yaralı askerler zırhlı ambulansla önce İdil Devlet Hastanesi'ne, ardından da helikopterlerle Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada adları açıklanmayan 1 üsteğmen ile 1 uzman çavuş hayatını kaybetti. Yaralı 4 askerin tedavileri ise sürüyor.

İdil'de sokağa çıkma yasağı 16 Şubat tarihinde ilan edilmişti.

Güvenlik kaynaklarına göre yaklaşık 4 bin jandarma ve özel harekat polisinin katıldığı operasyonların özellikle Turgut Özal mahallesinde yoğunlaştığı haber veriliyor.

İlgili haberler