Silopi'de bir polis hayatını kaybetti

Telif hakkı DHA

Şırnak'ın Silopi ilçesinde gece bir zırhlı naraca roketatarla düzenlenen saldırıda bir polis hayatını kaybetti.

Doğan Haber Ajansı (DHA), PKK tarafından düzenlenen Cudi Mahallesi'nde düzenlenen saldırıda dört özel harekât polisinin de yaralandığını duyurdu.

Yaralı polisler Silopi Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Cudi'den gece boyunca silah sesleri yükselirken, bölgeye takviye güvenlik güçleri sevk edildi.

Yasak kararı polis araçları ve camilerin ses yayın cihazlarından anons edilerek halka duyuruldu.

Diyarbakır saldırısına 4 tutuklama

Öte yandan, Diyarbakır'da Perşembe günü düzenlenen ve 8 polisin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında mahkeme 4 kişinin tutuklanmasına karar verdi.

Telif hakkı DHA

Şüphelilerden dördü "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma", üçü de "Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma", "Tasarlayarak Öldürme" eylemleri iddiasıyla tutuklandı.

Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıyı PKK üstlenmişti.

TSK: 15 PKK'lı öldürüldü

Bu arada Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada; Şırnak, Mardin'in Nusaybin ilçesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlar kapsamında 4 Nisan'da, 15 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi.

Genelkurmay ayrıca, yine 4 Nisan'da, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ndeki Kandil dağına da hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.

Açıklamada, "Irak Kuzeyi Kandil bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak, barınak ve mağaralar, icra edilen hava harekâtı ile imha edilmiştir" ifadesi kullanıldı.

İlgili haberler