Numan Kurtulmuş: Çözüm masasına dönülmeyecek

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, çözüm sürecine dönüleceği iddialarını yalanladı.

PKK'ya karşı operasyonların devam edeceğini belirten Kurtulmuş, çözüm masasına dönüleceği iddialarına ilişkin "Bu iddia hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Kurtulmuş, 'sorunların çözüm yerinin TBMM, siyaset alanı' olduğunu ifade etti ve "Türkiye, bütün 78 milyon vatandaşımızın fikirlerine değer vererek, fikirlerini dinleyerek siyasette bir çözüm bulur ama terörle bu kadar canhıraş şekilde bir beka savaşı mücadelesi verilirken hiç kimse tekrar bir şekilde terör örgütüyle müzakere edilmesini beklemesin" diye konuştu.

Hükümet sözcüsü, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin bir soru üzerine de "Dokunulmazlıkları kaldıralım, mahkemeler ne karar veriyorsa, o kararlara uyalım" dedi.

Kurtulmuş şu yorumu yaptı: "Hadi buyurun hodri meydan. Parlamentoda şu anda bulunan dosyaların hepsi ile ilgili dokunulmazlıkları kaldıralım. Mahkemeler ne karar veriyorsa, o kararlara uyalım. Bu sorumluluğun siyaseten altına girerek dokunulmazlıkları kaldırmak ama kararı da siyaseten bizim vermemiz değil, mahkemeler versin."

İlgili haberler