Nusaybin'de iki asker hayatını kaybetti

Telif hakkı AP
Image caption Nusaybin'de 4 Mart'ta bomba yüklü araçla yapılan saldırıda iki polis hayatını kaybetmiş, 35 kişi yaralanmıştı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında, bir eve tuzaklanmış olan el yapımı patlayıcı, askerlerin arama yaptığı anda infilak ettirildi.

Patlama sonucu iki asker hayatını kaybetti, en az iki asker yaralandı.

Doğan Haber Ajansı (DHA) patlayıcının PKK'lılar tarafından Abdülkadir Mahellesi'nde bir eve yerleştirilmiş olduğunu bildirdi.

14 Mart'tan bu yana sokağa çıkma yasağı var

Mardin'in Nusaybin ilçesinde; kazılan hendekler, kurulan barikatlar ve eylemler nedeniyle 14 Mart Pazartesi günü sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan, jandarma ile polis özel harekat timlerinin ortak yürüttüğü operasyonlar sürüyor.

Operasyonların başlamasından önce konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Nerede barikat varsa temizlenecek. Nusaybin'de çukur ve bariyerler var, gereken temizlik yapılacak. Vatandaşlarımıza yarım gün ya da bir gün önceden haber veriyoruz. Ona göre tedbirler alınıyor. Hazırlık yapıldıktan sonra operasyonlar başlayacak" demişti.

İlgili haberler