Bursa'da intihar saldırısı: 15 kişi gözaltında

Telif hakkı AFP

Bursa'da düzenlenen ve 13 kişinin yaralanmasına yol açan intihar saldırısının ardından yürütülen operasyonlarda 15 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada PKK'yı kastederek, "Örgütle ilgili kuvvetli emareler var" dedi.

Anadolu Ajansı, Bursa dahil 4 kentte düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların Bursa'ya getirileceğini aktarıyor ve gözaltı sayısının artabileceğini belirtiyor.

Bursa'daki Ulu Cami'nin girişinde dün akşam saatlerinde üzerinde bomba düzeneği bulunan bir kadının düzeneği patlatması sonucu 13 kişi yaralanmıştı.

Telif hakkı Reuters
Image caption İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa saldırısı için PKK'yı kastederek "Örgütle ilgili kuvvetli emareler var" dedi.

Saldırıyı düzenleyen ve kimliği henüz açıklanmayan kadınınsa olay yerinde öldüğü belirtilmişti.

Bursa Valiliği saldırıda yaralananların hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtiyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırının ardından yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

"Bu terör saldırıları,Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz.

"Teröristin kimliği konusundaki çalışmalar güvenlik güçlerimizce sürdürülüyor. İçişleri Bakanımızla, Bursa Valimizle de yakın bir istişarede bulunduk, inşallah teröristin de kimliği tespit edilecek ve arkasındaki bütün güçler ağ,networkortaya çıkarılana kadar da bu çalışmalar kararlılıkla devam edecek."

İlgili haberler