Kilis'e iki roket daha atıldı: Ölen ya da yaralanan yok

Telif hakkı AFP
Image caption 16 Nisan'da Kilis'e isabet eden roket, bir evin duvarını delmişti.

Sabah saatlerinde Suriye sınırındaki Kilis'e sınırın karşı tarafından atılan iki roket daha isabet etti. Roketlerin boş araziye düştüğü ve ölen ya da yaralananın olmadığı ifade edildi.

Doğan Haber Ajansı (DHA) roketlerin yarattığı patlama sesinin ardından ambulans ve polis ekiplerinin bölgeye geldiğini aktarıyor ve roketlerin Kilis-Öncüpınar Karayolu yakınlarındaki bağ evlerinin bulunduğu bölgeye düştüğünü ifade ediyor.

Son haftalarda Kilis'e atılan roketler nedeniyle bugüne kadar 18 sivil hayatını kaybetmiş durumda.

Topçu mevzisi isabet aldı

Dün ise yine Suriye tarafından açılan havan topu ateşinde Gaziantep'in Suriye sınırında bulunan Karkamış ilçesinde konuşandırılmış olan bir topçu bataryası isabet almıştı.

Türkiye'den yapılan açıklamada, Türk topçu birliğine saldıran 7 IŞİD militanının öldürüldüğünü, yapılan atışlarda öldürülen IŞİD militanı sayısınınsa toplamda 11 olduğunu açıklamıştı.

Reuters haber ajansı, Türkiye'nin hareketli hedefleri top atışlarıyla vurmanın zor olduğunu ifade ettiğini ve Batılı müttefiklerden destek talep ettiğini yazdı.

DFışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu hafta içerisinde Habertürk gazetesine verdiği röportajda, ABD'nin çok namlulu füze sistemi HIMARS'ın Türkiye - Suriye sınırına yerleştirilmesi konusunda Washington'la anlaşmaya varıldığını, füze bataryalarının Mayıs ayında Türkiye'ye gelmiş olacağını söylemişti.

İlgili haberler