Meksika’da kaçırılan futbolcu Alan Pulido kurtarıldı

Telif hakkı AFP

Pazar sabahı bir partiden ayrılırken kaçırılan 25 yaşındaki milli futbolcu Alan Pulido'nun kapsamlı arama - kurtarma çalışmaları sonucu bulunduğunu açıkladı.

Yunan takımı Olympiakos'ta forvet oynayan Alan Pulido, Meksika'nın suç oranı en yüksek eyaletlerinden biri olan Tamaulipas'ta Pazar sabah saatlerinde kız arkadaşıyla bir partiden ayrılıyordu. Birkaç kamyon, çift arabalarındayken yollarını kesmiş ve 6 maskeli adam Pulido'yu zorla alıkoyarak götürmüş, fakat kız arkadaşını otoparkta bırakmışlardı.

Gece yarısından hemen sonra bulunan Pulido'nun neden kaçırıldığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Futbolcunun olaydan sonraki fotoğraflarda bir elinde, ellerinin bağlandığına işaret eden ip izleri olduğu görüldü.

Meksika’nın kuzeydoğusunda bulunan Tamaulipas'daki kartelleri temizlemek için hükümet son yıllarda bölgedeki güvenlik önlemlerini arttırdı.

Meksika hükümetinin istatistiklerine göre ülkede yılda bine yakın kaçırma olayı gerçekleşiyor.

Bazı kaynaklar bu sayının on kattan daha fazla olabileceğini söylüyor. Resmi verilerle dahi Meksika dünyada adam kaçırma oranının en yüksek olduğu ülkelerden birisi.

İlgili haberler