Avustralya'da bir kadın 'timsah saldırısında öldü'

Telif hakkı AP

Avustralya'nın kuzeyindeki Queensland eyaletinde bulunan Daintree Ulusal Parkı'nda bir kadının timsah saldırısı sonucu ölmüş olabileceği belirtildi.

46 yaşındaki kadının bir arkadaşıyla birlikte yüzerken bel seviyesinde suyun içinde olduğu sırada saldırıya uğradığı kaydediliyor.

Avustralya medyasına göre bölgedeki son ölümlü timsah saldırısı altı yıl önce yaşanmıştı.

Polis sözcüsü Russel Parker "47 yaşındaki arkadaşı kurbanı çekip kurtarmaya çalıştı fakat başaramadı. Daha sonra yakındaki bir dükkâna koşup yetkililere haber verdi. Gece sahilde yürüyüş yaparken Thornton Plaji'nda yüzmeye karar verdiler. Ama tehlikelerden haberleri olmadığı açık" dedi.

Nine News haber kanalı görgü tanıklarının saldırıya uğrayan kadının "Bir timsah beni kaptı" diye bağırdığını söylediğini aktardı.

Kayıp kadını arama çalışmaları devam ediyor.

Bölge sakinleri Avustralya medyasına yaptığı açıklamada, ulusal parkın timsahların yoğun bir şekilde yaşadığı bir yer olarak tanındığını söyledi.

'Önlenebilir trajedi'

Bölge milletvekili Warren Enstch tur operatörlerinin bölgede timsah izleme turları yaptığını vurguladı.

Enstch "Bu trajedi önlenebilirdi. Her yerde uyarı tabelaları var. Bölgeye sadece tekneyle gidilebiliyor ve timsahlara dikkat edin tabelaları var. İnsanların aptallığına karşı yasa yapamazsınız. Gece saat 10'da suya girerseniz, timsahlar sizi yer" dedi.

Avustralya'nın tropikal iklime sahip kuzey bölgeleri yoğun bir timsah nüfusuna ev sahipliği yapıyor ve AFP haber ajansına göre yılda ortalama iki kişiyi öldürüyorlar.