Medvedev: Emekli maaşları için paramız yok, iyi günler!

Telif hakkı AP

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev emeklilik maaşları hakkında yaptığı son yorumla sosyal medyada alay konusu oldu.

Kırım ziyareti sırasında emekli maaşlarının düşük olmasından şikayet eden birisine, "Şu anda para yok. Güçlü olun. İyi ve sağlıklı günler diliyorum" dedi. YouTube’da paylaşılan video 3,5 milyon kez izlendi ve Medvedev’in yorumu internette viral oldu.

Rus karikatürist Sergey Elkin Medvedev’in sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından paylaşılan yorumları üzerine bir karikatür çizdi.

Image caption “Doktor, bir sorunum var. Sürekli viral oluyorum”

Putin ise “her cümle anlamı dışına çekilebilir” diyerek Medvedev’i korusa da internette yayılan esprilerin ardı arkası kesilmedi.

Image caption “Sonra onlara dedim ki Paramız yok. Güçlü olun. İyi, sağlıklı günler diliyorum."

Ukrayna bankası Privatbank’in Vali Yardımcısı Oleh Horokhvskyy de ATM’lerin içinde para kalmadığı zaman Medvedev’in yorumunun kullanılabileceğini söyleyerek Rus başbakanla dalga geçti.

Image caption "Paramız yok. İyi ve sağlıklı günler."

Özel firmalar da durumdan yararlandı. Rusya'da büyük pazar payına sahip olan İsveçli cep telefonu operatörü Tele2, rakiplerine “Güçlü olun. İyi ve sağlıklı günler dileriz” diye mesaj yolladı.

Rus komedyen Semyon Slepakov da şarkısı Ulusa Sesleniş’in nakaratında “İyi günler, paramız yok” diyerek Medvedev’i taklit etti.

İlgili haberler