Yıldırım: Teröre destek verenlerin burnundan fitil fitil getireceğiz

Telif hakkı EPA

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada "teröre destek veren belediyelerin hesabının görüleceğini" söyledi.

Başbakan Yıldırım,"Terörden sonra yapmamız gereken birkaç iş var. Bunlardan biri teröre destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletten para alacaksınız, bu paraları sahtekarlıkla terör örgütüne aktaracaksınız, yemezler. Devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan yerel yöneticilerden hesabını soracağız. Burunlarından fitil fitil getireceğiz." dedi.

Bu konudaki düzenlemenin TBMM'ye getirileceğini vurgulayan Başbakan Yıldırım "Yağma yok. İnsanlar dişinden tırnağından artırarak vergi verecek. Siz dağa lojistik destek yapacak ondan sonra demokrasi diyecek, yurt dışında şikayetlerde bulunacaksınız. Bunun yerine gelin pişman olduk, siz doğruyu yaptınız deyin. Milletimizin bağrına dönün." diye konuştu.

'Operasyonlar bitti, ikinci adımı atıyoruz'

"Marifet Yüksekova'ya yapılan havalimanı şantiyesini 99 defa yakmak değildir. Marifet vatandaşın önündeki engelleri kaldırmaktır, önüne çukurlar hendekler kazmak değildir." diye konuşan Başbakan yıldırım operasyonların bittiğini ve ikinci adımı attıklarını anlattı.

Yıldırım "Bütün bunları yaparken teröre müzahir parti, kapı ABD, Rusya’da dolaşıyor. Türkiye’yi şikayet ediyor. Oyları, ABD’li, Avrupalı vermeyecek Türkiye’ verecek. Tanışık Köyü’ne, Sur’a gidemedin. Vatandaş ne kadar aldatıldığını gördü" ifadelerini kullandı.

İlgili Konular