Denetim kuralları

Bir haber kuruluşu olarak pek çok farklı konuyu işliyoruz ve bunların çoğu okurlarımızı heyecanlandırıyor.

Bununla birlikte çok farklı kesimleri kapsayan bir dinleyici kitlemiz; tarafsız ve dengeli bir içerik oluşturma yükümlülüğümüz var.

Canlı ve bilgi içeren tartışma ortamlarına zemin sağlamayı amaçlarken, bazı konuların daha dikkatli bir düzenlemeye ve denetime tabi tutulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle de tartışmalarımızı iki ayrı şekilde yürütüyoruz:

1.Tam denetimli Bu uygulamaya önceden denetim de denmektedir. Tam denetimli her foruma gönderilen her yorum sayfaya baasılmadan once bir BBC moderatörü tarafından denetlenir. Sayfaya mümkün olduğunca çok yorum basmaya çalışıyoruz; ancak bize ulaşan yorumların fazlalığı dolayısıyla, tüm yorumların sayfada yer almasını garanti edememekteyiz.

2. Müdahale gerektikçe denetim

Eğer bir tartışma müdahale gerektikçe denetim kategorisine alındıysa ve siz de kayıtlı kullanıcı iseniz yorumunuz doğrudan sayfaya basılacak. Ancak eğer kayıtlı kullanıcı değilseniz yorumunuzun sayfaya basılması için önce yine bir BBC moderatöründen onay alması gerekecek. Bir kez daha hatırlatalım; bize ulaşan yorumların fazlalığı nedeniyle, gönderilen yorumların hepsinin sayfaya basılacağı garantisi verememekteyiz.

BBC Müdahale gerektikçe denetim kapsamındaki tartışmaların içeriğini de izler ve Genel Kurallar'ı çiğneyen yorumları kaldırır. Müdahale gerektikçe denetim kapsamındaki tartışmalardan en iyi şekilde yararlanabilmek için kayıt olmanızı öneririz.

Site kullanıcıları her zaman forum sayfalarımızdaki içerik konusundaki şikayetlerini her yorumun altında bulunan "Yorum Hakkında Şikayette Bulun" tuşunu kullanarak iletebilirler.

Mümkün olduğunca çok konu başlığını müdahele geretikçe denetim kapsamında tutmak istiyoruz. Çünkü bu yöntem daha çok kişinin tartışmalara katılmasına imkan tanıyor. Ancak bazı konuların tam denetim kapsammında kalması gerekli durumda.

Umarız zaman içinde, siz okurlarımızın da katkısıyla, bu konudaki uygulamalarımızı gözden geçirebiliriz.