Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

  1. Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan medya grubunun Demiören Holding'e satışıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Kendi isteğimle, yayıncılık mesleğime nokta koymaya karar verdim" dedi
  2. Afrin ve Bitlis kırsalında arama tarama faaliyetleri sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etmesi sonucu dört asker hayatını kaybetti.
  3. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Varna'da yapılacak AB-Türkiye Zirvesi'nde vize serbestisinin gündeme gelebileceğini söyledi
  4. Doğan Şirketler Grubu Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Demirören Holding AŞ ile medya grubunun satışı ve devri konusunda görüşmelere başladığını duyurdu
  5. İstanbul Kadıköy'de sahne aldığı sırada "Cumhurbaşkanına hakaret" ettiği iddiası ile hakkında dava açılan Zuhal Olcay, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

Canlı anlatım

Yazan Özge Özdemir

time_stated_uk

Canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

Türkiye'de yaşanan gelişmeleri aktardığımız canlı sayfamızın sonuna geldik.

Yarın tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın!

Genelkurmay Başkanı Akar: Temizlenen yerlerde halk evlerine dönmeye başladı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Temizlenen yerlerde halk evlerine dönmeye başladı" dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Orgeneral Akar, Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaralanan 157 TSK personelinin, tedavilerinin ardından kendi istekleriyle muharebe sahasına döndüğünü belirterek, "Dünyanın hiçbir ordusunda bulunamayacak böylesine asil hasletlere sahip, şerefli ve temiz kalpli insanlarla görev yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Hulusi Akar
Getty Images

Başbakan Yıldırım: Afrin Harekatı'nın kaderini İHA'lar değiştirdi

Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Afrin Harekatı'nın kaderini değiştiren budur, bu silahlı İHA'lar, silahsız İHA'lar. Orada bir üstünlük oluşturduk. Karşı tarafa verilen mühimmatlar, silahlar bizim bu mukayeseli üstünlüğümüzün altında kaldı. Zeytin Dalı Harekatı başarıyla tamamlandı. Şimdi temizlik yapılıyor. Malesef teröristler giderken sağı solu EYP'lerle her tarafı tuzaklamışlar. Bunların temizliğiyle uğraşırken kayıplarımız da oluyor. Maalesef bugün 3 şehidimiz var.

Binali Yıldırım
DHA

Aydın Doğan: Kendi isteğimle, yayıncılık mesleğime nokta koymaya karar verdim

Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan medya grubunun Demiören Holding'e satışıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Artık 80 yaşını geride bırakmış bulunuyorum. Geldiğim bu aşamada, kendi isteğimle, yayıncılık mesleğime nokta koymaya karar verdim.

Bu karar doğrultusunda, daha önce Milliyet gazetesini grubumuzdan satın alan ve dolayısıyla medya tecrübesi olan 60 yıllık arkadaşımız Demirören ailesi ile satış görüşmelerine başladık. 22 Mart Perşembe sabahı ön protokolü imzaladık. Bu mutabakatın herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Protokolün yürürlüğe girmesi ve nihai satışın gerçekleşmesi için gereken işlemlere başlanmış bulunulmaktadır.

Bu geçiş döneminde bizler işlerimizin başında olacağız. Medyadaki tüm çalışma arkadaşlarımın da her zaman olduğu gibi aynı özveriyle kurumlarına sahip çıkacaklarına olan inancım tamdır.

Aydın Doğan
HURRIYET

ABD Başsavcılık Ofisi, Erdoğan'ın 11 koruması hakkındaki suçlamaların düştüğünü doğruladı

ABD Başsavcılık Ofisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 korumasından 11'i hakkında yöneltilen suçlamaların düşürüldüğünü doğruladı.

Ofisin sözcüsü yaptığı açıklamada 14 Şubat'ta yedi, geçen Kasım ayında dört korumaya yöneltilen suçlamaların kaldırılması yönünde harekete geçtiklerini belirtti.

Haber ilk Wall Street Journal gazetesinde çıkmıştı.

Erdoğan'ın Mayıs 2017'de düzenlediği ABD gezisi sırasında korumalar ve protestocular arasında yumruklaşmaya varan bir kavga yaşanmıştı.

Kavga
VOA

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Bayındır: 'Fiyatları o kadar düşürdük ki turist evde oturmak daha pahalı diye Türkiye'ye geldi'

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, turizmin iyileştiğine dair ana piyasalardan olumlu sinyaller geldiğini ancak gelen turist sayısı yerine elde edilen gelirin önemli olduğunu söyledi.

Bayındır, "Fiyatları o kadar düşürdük ki turistler evde kalınca daha çok para harcadıklarını gördü ve Türkiye'ye geldi" dedi.

Türkiye'ye gelen turist sayısı Rusya ile ilişkilerin düzelmesi üzerine 2017 yılında yüzde 27 yükselerek 32,4 milyona çıktı.

Oda doluluğu yüzde 18 yükseldi, oda fiyatları ise yüzde 12,4 düştü. Bu fiyatlar, İtalya'nın yarısı, Yunanistan ve İspanya'nın üçte ikisine denk geliyor.

Turizm
Getty Images

Erdoğan ve Trump telefonda konuştu: "İkili ve bölgesel konular ele alındı"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini söyledi.

Kalın, konuşmada ikili ve bölgesel konuların ele alındığını söyledi.

Telefon
Getty Images

Reuters: Denizbank'ın Dubai'nin en büyük bankasına satışı Erdoğan onay verirse tamamlanabilir

Reuters, Denizbank'ın Dubai'nin en büyük bankası Emirates NBD'ye satışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onay vermesi takdirinde haftalar içinde tamamlanabileceğini aktardı.

Reuters, dört farklı kaynağa dayandırdığı haberinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Türkiye arasında son dönemde yaşanan diplomatik kriz dolayısıyla Erdoğan'ın Denizbank'ın satışına direnç gösterdiğini öne sürdü.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş'in, 5,3 milyar dolar değerinde olan anlaşmanın önemini anlatmak için Ankara'da Erdoğan ve diğer yetkililerle bir araya geldiği iddia edildi.

Haberde Erdoğan'ın bankalar üzerinde direkt hakimiyetinin olmadığı ancak BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) aracılığıyla satışa engel olabileceği belirtildi.

İki ülke arasındaki ilişkiler son dönemde BAE'den gelen açıklamalar yüzünden gerilmişti.

Denizbank, Rus bankası Sberbank'a ait.

Denizbank logo
Getty Images

Afrin'de üç, Bitlis kırsalında bir asker EYP patlaması sonucu hayatını kaybetti

Afrin'deki Türk askerleri
Getty Images (ARŞİV)
Afrin'deki Türk askerledri (ARŞİV FOTOĞRAFI)

Afrin’de arama tarama faaliyetleri sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etmesi sonucu üç asker hayatını kaybetti.

Afrin-Cinderes arası bölgede meydana gelen olayda üç asker de yaralandı. Yaralıların Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.

TSK'nın açıklamasında "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 22 Mart 2018 tarihinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda; üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." denildi.

Bu arada Bitlis kırsalında sürdürülen operasyonlar sırasında PKK’lıların tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 asker hayatını kaybetti, 1 asker de yaralandı.

Boğaziçi Üniversitesi'nden 5 öğrenci gözaltına alındı

19 Mart Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs'te Afrin'e düzenlenen operasyonla ilişkili olarak 'Afrin Lokumu' dağıtan öğrenciler ile 'Savaşın lokumu olmaz' sloganı atan öğrenciler arasında gerginlik yaşandığı kaydedilmişti.

Anadolu Ajansı, yaşanan arbede ile ilişkili 17 öğrencinin tespit edildiğini, bu öğrencilerden 5'inin gözaltına alındığını duyurdu.

12 öğrencinin ise arandığı aktarıldı.

Boğaziçi Üniversitesi
Getty Images

Zafer Mutlu, Doğan Gazetecilik'teki hisselerini sattı, 2 milyon lira kazanç elde etti

Business HT'nin haberine göre Türk medyasının önemli girişimcilerinden Zafer Mutlu, Doğan Holding'in medya grubunu Demirören Grubu'na satacağına dair çıkan haberlerin ardından Doğan Gazetecilik'teki tüm hisselerini sattı.

KAP'a yapılan açıklamada Mutlu bugün 560 bin hisseyi sattığını açıkladı.

Böylelikle Mutlu'nun elinde hiç Doğan Gazetecilik hissesi kalmadı.

Hisseler 3,85-4 TL fiyat aralığından satıldı.

Böylelikle Mutlu, satıştan 2 milyon 156 bin ila 2 milyon 240 bin TL arasında bir kazanç elde etti.

Dogan
DHA

Turkcell CEO`su Kaan Terzioğlu: Superonline'ı halka arz etmeyi değerlendiriyoruz

Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, Global Tower ve Superonline'ın halka arz edilmesini değerlendirdiklerini açıkladı.

Terzioğlu aynı zamanda bu yıl içinde Kazakistan ve Moldova'daki birimlerini satacaklarını duyurdu.

Terzioğlu önümüzdeki dönemde yeni piyasalara girmeyi düşünmediklerini belirtti.

Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, Global Tower ve Superonline'da halka arz opsiyonlarını düşüneceklerini söyledi.
Reuters

Doğan Holding hisseleri satış haberleriyle bugün yüzde 19 yükseldi

Doğan Holding'in medya grubunu Demirören Holding'e satacağına ilişkin haberlerin ardından şirket hisseleri bugün yükselişle güne başladı.

Doğan Holding hisselerinde yüzde 19,54 yükseliş görüldü.

Hürriyet Gazetecilik hissesi yüzde 19,51 artış yaşadı.

Doğan Gazetecilik hisselerinin ise gün içinde yükselişi yüzde 19,76'yı buldu.

Doğan Holding hisselerindeki bu yükseliş böylece 17 yıldır görülen en büyük artış oldu.

Satış
HURRIYET

Zuhal Olcay'a "Cumhurbaşkanına hakaret"ten 10 ay hapis cezası verildi

İstanbul Kadıköy'de sahne aldığı sırada "Cumhurbaşkanına hakaret" ettiği iddiası ile hakkında dava açılan Zuhal Olcay, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.İstanbul Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın karar duruşmasında mahkeme Zuhal Olcay'ı suçlu buldu.Mahkeme, Zuhal Olcay'a 1 yıl ceza verdi.

İyi hal indirimi ile cezayı 10 aya düşüren mahkeme, daha önce kamu görevlisine hakaret ettiği gerekçesi ile sabıkalı olan Olcay'ın bu cezasını ertelemedi.

Zuhal Olcay
DHA

Bakan Tüfenkci: 19 şirketin 'saadet zinciri' olduğu tespit edildi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AA muhabirine Çiftlik Bank'a benzer 65 şirket hakkında denetim yürütüldüğünü söyledi.

Denetime alınan 65 şirketin 30'unun işlemi tamamlandı ve 19'unun piramit sistem olduğu sonucuna varıldı. İlgilileri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Bu şirketlerin ilgilileri hakkında cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunulmuş ve ayrıca sistemlerin işleyişi ve yayılmasının önlenmesi amaçlarıyla tespit edilebilen elektronik ortamlarına da erişimin engellenmesi kararları verilmiştir.

CIFTLIK BANK
CIFTLIK BANK

Çavuşoğlu: 'AB-Türkiye zirvesinde vize serbestisi gündeme gelecek'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, Varna'da yapılacak AB-Türkiye zirvesinde vize serbestisinin gündeme gelebileceğini söyledi.

Çavuşoğlu
Getty Images

Cumhurbaşkanımızın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözü Sincar, Kandil için de YPG/PKK'nın olduğu her yer için de geçerli."

Doğan Holding, Demirören Holding ile medya grubu için satış görüşmeleri yaptığını KAP'a bildirdi

Doğan Şirketler Grubu Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Demirören Holding AŞ ile medya grubunun satışı ve devri konusunda görüşmelere başladığını duyurdu.

"Şirketimiz'in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri AŞ ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik AŞ (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı AŞ, Doğan TV Holding AŞ, DTV Haber ve Görsel Yayıncılık AŞ ("Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık AŞ ("CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ ve Mozaik İletişim Hizmetleri AŞ ("D Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1 milyar 100 milyon dolar 'işletme değeri'nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890 milyon dolar 'hisse değeri' üzerinden, Demirören Holding AŞ ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

Doğan Holding'in KAP açıklaması
Doğan Holding
HURRIYET