GÜNCEL:

AVRUPA
Son güncelleme: 11 Eylül 2009 - TSİ 14:17

Üçüncü Yaş- Bölüm 6

Media Player

Bu ses/görüntü klibini oynatmak için Flash 8 veya daha yeni sürümleri gerekmektedir

Alternatif formatta oynat

Dizinin son iki programında, yaşlılıkla gelen sorunlar karşısında, şimdiye kadar asla düşünülemeyecek şeyler sayılan yeni seçenekleri tartmaya ve hatta benimsemeye cesaret eden insanları dinliyoruz.

Bir adam, yakında 1000 yaşına dek yaşamanın mümkün olabileceğine ve insanın 500 yaşında bir maratona katılabileceğine inanıyor.

Peki bu nasıl gerçekleşebilir? Tıbbî açıdan gerçekten mümkün mü?

İnsanın neredeyse ölümsüzleştirilmesi, insan ruhunu nasıl etkileyecek?

Ayrıca, bir insanın, sağlığı hala iyiyken, günün birinde Alzheimer hastalığına yakalanması halinde, doktorlara, yaşamını sonlandırma yetkisi verebilmesi gerektiğini düşününlere kulak veriyoruz.

Bir insan Alzheimer'a yakalanması halinde uygulanmak üzere böyle bir karar almayı, kişisel bir hak ve tercih olarak görebiliyor ama, peki ya hasta yakınları neler hissediyor?

"Üçüncü Yaş" dizisinin son dakikalarında, programlar boyunca öykülerini dinlediğimiz bazı yaşlılar, iyi bir yaşlanmaya ilişkin düşüncelerini, duygularını BBC ile paylaşıyorlar.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.