Afganistan'da görev tamamlandı mı?

Son güncelleme: 25 ŞUBAT 2013 - TSİ 19:08

Media Player

Afganistan'da güvenliğin yerel yetkililere devrine günler kala, BBC'nin Panorama programı, polis içerisindeki yolsuzluk ve suç olaylarını gözler önüne serdi.

İzleyinmp4

Bu ses/görüntü klibini oynatmak için Flash 8 veya daha yeni sürümleri gerekmektedir

Alternatif formatta oynat

Afganistan'ın Helmand eyaletinde, yerel polis güçlerinin yolsuzluk olaylarına karıştığı iddiaları yeni değil... BBC'nin Panorama programı, bu olayları belgeledi.

Sangin kentinde incelemelerde bulunan BBC ekibi, polisin yalnızca yolsuzluk yapmadığını, adam kaçırma, uyuşturucu kullanımı ve cinayet olaylarına karıştığını, hatta çocuk istismarında dahi bulunduğunu ortaya koyan bulgulara ulaştı.

Afganistan'da güvenliği sağlama yetkisinin tamamen yerel kolluk kuvvetlerine teslim edilmesine sayılı gün kala, BBC ekibinin Sangin'deydi.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.