Yeni Zelanda bayrağı için yeni tasarımlar

Yeni Zelanda hükümeti ülkenin yeni bayrağı için aday tasarımları toplamaya başladı. Henüz bayrağın değişip değişmeyeceği gelecek yıl yapılacak referandumda belli olacak. Ancak daha şimdiden çok sayıda kişi bayrak önerilerini sundu.

İşte Yeni Zelanda bayrağı için önerilerden bazıları. Bayrak tasarımlarının tümünü bu adreste görebilir, kendi tasarımınızı da sunabilirsiniz.

Telif hakkı v
Image caption Phil Plunkett'ten "Mavi gökyüzü, mavi deniz". Plunkett "Tasarım basit olmalı. Herkesin evinde mavi çarşaf vardır. Bir çarşaftan 12 bayrak çıkar" diyor.

Telif hakkı d
Image caption Aku A.'nın Güney Kiwi tasarımı. Ülkenin ulusal kuşu Kiwi temalı çok sayıda tasarımdan biri.

Telif hakkı v
Image caption Logan Wu'dan "kazanımlar" başlıklı tasarım. Wu "Yeni Zelanda sömürge döneminden bu yana pek çok açıdan önemli kazanımlar elde etti" diyor.

Telif hakkı v
Image caption Davy Lee'den "Mutlu Kiwi".

Telif hakkı v
Image caption Davit Astil: Gözlerimiz, uçamayan, büyük ve nadir bulunan Kiwi kuşuna kilitlenince hissettiğimiz duygu. Kiwi atalarımızla, atalarımızın ruhları, toprakları ve kültürüyle derin ilişkimizin bir göstergesi.
Telif hakkı v
Image caption Yine Phil Plunkett'tan kızıl bayrak. "Kızıl iyidir, Yapımı hızlı ve kolay. Ejderhalar ve Ninjalar kırmızı seviyor"

Telif hakkı v
Image caption James Ireland: Hayvanlar, doğa, falan, filan

Telif hakkı v
Image caption James Gray: Lazer ışını Yeni Zelanda'nın güçlü imajını simgeliyor. Tasarımım çok iyi olduğu için tartışılmasına bile gerek yok.

Telif hakkı v
Image caption Bu tasarım da Phil Plunkett'in: Basit tasarım, başaşağı da dalgalanabilir.