Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı

100 Kadın: Dünyanın yarısı konuşuyor

Bir kız bebek dünyaya geldiğinde, yaşamı onu nereye götürecek?

Büyürken erkek çocukların sahip olacağı olanaklardan faydalanabilecek mi?

Yoksa her seferinde annesinin, büyük annesinin, onlardan önceki kuşakların karşılaştığı tehlikelerle karşılaşıp aynı mücadeleleri mi verecek?

Kadınların oy kullanma hakkı elde etmesinin üzerinden 100 yıldan uzun bir zaman geçti. Ancak pek çok toplum hâlâ erkeklerin baskın olduğu bir yapı içinde yaşıyor.

Batılı ülkelerdeki pek çok genç kız ve kadın eğitimlerini ve mesleklerini ilerletme çabasındayken dünyada milyonlarca genç kız eğitimlerini tamamlayamadan çocuk doğurmak durumunda kalıyor.

Bugün dünya kadınlar için pek çok açıdan daha yaşanır bir yer olsa da yaşanan sorunlar, karşı karşıya kalınan güçlükler azımsanamayacak kadar çok.

BBC, programlarında ve yayınlarında daha fazla kadına söz verme, seslerini duyurma çabası kapsamında yeni bir program sezonu başlatıyor.

Programlarda kadınların sorunları, elde ettikleri başarılar ve geleceğe dair umutları yine onların gözünden anlatılacak.

Siz de görüşlerinizi, bu programlarda işlenmesini istediğiniz konuları bizimle bu sayfada ya da Twitter ve Facebook'ta #100kadın etiketiyle paylaşın: