İngiltere'de Kraliyet Düğünü

Son güncelleme: 5 MAYIS 2011 - TSİ 15:18

Üst bant resmi: © 2010 Mario Testino

Birleşik Krallık tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William, eşi Cambridge Düşesi Catherine'i, beklendiği gibi Buckingham Sarayı'nda halkın alkışları eşliğinde öptü.

Hostes bir anne ve işadamı bir babanın kızı olan Kate Middleton, 'Prenses Catherine' olacağı güne doğru geri sayıyor.

Kraliyet düğünleri günümüzdeki şeklini son 100 yılda aldı. Tarihçiler, İngiltere kraliyet ailesinin düğünlerinde değişen ve değişmeyen gelenekleri anlattı.

Prenses Diana ve Prens Charles'ın büyük oğlu, İngiliz tahtının ikinci sıradaki varisi. Hava kuvvetleri mensubu olan Prens, annesinin hayır işlerine olan ilgisini de sürdürüyor.

Ekonomik krizi geride bırakmaya çalışan İngiltere'de, kasvetli bir ortamda gelen düğün haberi, pek çok çevrede yeni bir fırsat olarak görülüyor.

  • Düğün alayı güzergâhı

Seçtiklerimiz

Görgü Kuralları

  • 29 Nisan'daki İngiltere Kraliyet Düğünü'nde şıklık yarışı yaşanacağı kesin. Davetlilerin protokole uymakta ne derece başarılı olduğu da dikkatle izlenecek.

  • Düğünde şapkanın, çantanın, eldivenlerin nasıl taşınacağından kime nasıl hitap edileceğine, nasıl reverans yapılacağına her ayrıntı sıkı kurallara tabi.

  • Düğünü izleyecek resepsiyon ve danslı akşam yemeğinde sofra adabının püf noktaları.

Kate Middleton ve Prens William'ın 29 Nisan'daki düğünü ile İngiltere'nin toplumsal dokusunun iki uzak kanadından gelen ailelerin kaderi birleşecek.

360 derecelik fotoğrafımızla, Kraliyet Düğünü'nün yapılacağı tarihi Westminster Kilisesi'nin içini dolaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.