Rio'da madalya töreninde evlenme teklifi

Qin Kai dizlerinin üstünde evlenme teklifi ederken. Telif hakkı EPA

Rio Olimpiyatları'ndaki bir madalya töreninin ardından kameraların önünde duygusal bir evlilik teklifi yaşandı.

Pazar günü Kadınlar 3 metre atlama dalında gümüş madalya alan Çinli He Zi'nin altı senelik erkek arkadaşı Qin Kai, tüm dünyaya yayın yapan televizyonların önünde dizlerinin üstüne çöktü ve evlenme teklif etti.

Telif hakkı AFP/Getty Images
Image caption He Zi'ye gümüş madalya kazandıran atlayışlarından biri.

Qin Kai de geçen hafta üç metre senkronize atlama dalında bronz madalya kazanmıştı. He zi, Kai'nin evlenme teklifine, "Evet" dedi.

Telif hakkı Reuters
Image caption Qin Kai, He Zi'nin gümüş madalya aldığı tören sonrasında, kamera karşısında He Zi'ye evlilik teklifi etti.

Altı senedir birlikte olmalarına rağmen erkek arkadaşının kendisine olimpiyatlar sırasında evlenme teklifi etmesini beklemediğini söyleyen He Zi, "Qin pek çok şey söyledi ve çok şey söz verdi. Ama beni en çok etkileyen, hayatımın geri kalanında güvenebileceğim erkeğin o olduğunu düşünmemdi. " dedi.

Telif hakkı AP
Image caption Qin Kai dizlerinin üstüne çöktü.

Fakat izleyiciler tüm dünyanın önünde yapılan bu evlilik teklifi hakkında farklı görüşlere sahip.

Bu beklenmeyen evlilik teklifinin tüm dikkati kendi üstüne çekerek He Zi'nin madalyasını gölgede bıraktığı görüşünde olanlar var.

Telif hakkı AP

Bazı kullanıcılar BBC'nin Facebook sayfasında bu evlilik teklifinin He Zi'nin başarısını gölgede bıraktığını söylerken, bazıları He Zi'nin bu evlenme teklifiyle bir madalya daha aldığını yorumunda bulundu.

Telif hakkı Reuters
Image caption He Zi evlilik teklifi karşısında şok olmuş gibi gözüküyordu ve "Evet" dedi.

Çin'de çok popüler olan uygulama Weibo'da bazı izleyiclier bu teklifi "tatlı ve romantik" olarak değerlendirirken, bazıları şüpheci bir tavırla yaklaştı: "He Zi bu kadar özel ve hayatını değiştirecek bir karar alırken tüm dünyanın onu izliyor olması nasıl da üzerinde baskı kuran bir yöntem!"

Telif hakkı Reuters
Image caption Qin Kai'nin He Zi'nin yanıtını beklediği birkaç saniye.
Telif hakkı EPA
Image caption Qin Kai, evlilik teklifine "Evet" yanıtı alınca.
Telif hakkı AP
Telif hakkı AFP/Getty Images
Image caption Bronz madalya sahibi İtalyan Tania Cagnotto ve altın madalya sahibi Çinli Shi Tingmao da çiftin mutluluklarını paylaştı.

İlgili haberler