Homofobik mesaj için futbolcuya ceza

Son güncelleme: 19 ARALIK 2012 - TSİ 12:00

Suso (sağda) takım arkadaşı Jose Enrique hakkında mesaj attı.

Liverpool'lu futbolcu Suso'nun, takım arkadaşı Jose Enrique'ye gay (eşcinsel) dediği için 10 bin sterlin para cezasına çarptırıldığı bildiriliyor.

Futbol ve eşcinsellik içiçe oturduklarında ayrı bir tartışmalar yatarıyor.

Kimi yorumcuların yaftalanmış haliyle erkek kültürünün egemenliği altındaki futbol dünyasının eşcinselliğe kapalı olduğunu, futbolcuların korkuları nedeniyle cinsel tercihlerini açıklayamadıkları, kulüplerin de pazar kaygısıyla "erkek kültürüne aykırı" çıkışlar istemediğini ifade ediyor.

Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, Brezilyalı futbolcu Suso olarak anılan Jesus Fernandez Saez bir twitter mesajı attı.

"Cezalandırılmaktan kurtarılamaz"

Jose Enrique'nin dişini beyazlatırken çekilmiş bir fotoğrafını da eklediği mesajında "bu adam gay, futbol oynamaktan başka herşeyi yapıyor."; bu mesajı takip eden başka bir mesajında da "Ne diyeceğimi bilmiyorum ama onu cezalandırılmaktan kurtarmak için artık çok geç." yazdı.

İspanyol futbolcu yorumlarının şaka olduğunu söylüyor.

İngiltere'de eşcinsel olduğunu açıklayan hayatta futbolcu bulunmuyor.

Bir futbolcu eşcinsel olduğunu açıklamıştı: 22 yıl önce intihar eden Justin Fashanu eşcinsel olduğunu açıklayan futbolcu olarak hatırlanıyor.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.