'Galatasaray Quaresma'ya talip değil'

Son güncelleme: 20 ARALIK 2012 - TSİ 17:42

Galatasaray, Beşiktaş'la yollarını ayıran Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma'nın transfer edileceği yönündeki iddialarla ilgili olarak açıklama yaptı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, ''Son günlerde yazılı ve görsel medyada, Quaresma transferi ile ilgili olarak kulübümüzün girişimleri konusunda çıkan haberlerin tamamı yanlış bilgilere dayanmaktadır'' denildi.

Açıklamada ''İsim, teknik heyetimize seçenek olarak sunulduğunda, oyuncunun kalitesi tartışılmayacak olmasına rağmen, transfer için hedef oyunculardan olmadığı bilgisi, ilgili yönetim kurulu üyelerimize iletilmiştir. Bu sebeple, konuyla ilgili Beşiktaş Kulübü ile herhangi bir görüşme olmamıştır'' ifadesi kullanıldı.

Beşiktaş ile sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Ricardo Quaresma '0 Aralık günü ülkesine dönmüştü.

Ricardo Quaresma, Beşiktaş'tan ayrılmasında tek suçlunun kulüp yönetimi olduğunu iddia etti.

Sporting Lizbon'un altyapısında yetişmiş olan Quresma, 2003 yılında Barcelona'da oynadı.

2003 yılından sonra Portekiz Milli Futbol Takımı'nın formasını giydi.

Sağ ayağını daha iyi kullanabilmesine karşın sağ kanadın yanında çoğunlukla sol kanatta oynayan futbolcu, ileri uç oyuncusu olarak da görev yapabiliyor.

Beşiktaş, Inter'e bonservisi için 7 milyon 300 bin euro ödediği Ricardo Quaresma ile 2010-2011 sezonunu için 3 milyon 500 bin euro, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonu için ise 3 milyon 750 bin euroluk sözleşmeler yapmıştı.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.