FİFA dünyanın ilk 11'ini belirledi

Son güncelleme: 8 OCAK 2013 - TSİ 11:21

FİFA'nın Ballon d'Or - Altın Top ödüllerinin sahiplerini bulduğu dün geceki tören, dünyanın en iyi futbolcuları olarak belirlenen oyuncularının oluşturduğu ilk 11 de podyumdaki yerini aldı.

İlk 11'e bakıldığında oyuncuların tamamının İspanya liglerinde top koşturduğu görülüyor: 5 oyuncu Real Madrid, 4 oyuncu Barcelona ve 1 oyuncu Atletico Madrid.

Daily Mail gazetesindeki habere göre iki oyuncu dünya ilk 11'inde 6'ncı kez yer alıyor: Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi; ilk 11'e beşinci kez giren isimler ise Xavi ve Iker Cassillas olarak beliriyor.

Kimi gözlemciler, İspanya'nın Avrupa Şampiyonası ile birlikte son üç uluslararası kupayı kazandığını hatırlatıyor ve dünya ilk 11'inin tamamının İspanya liginde top koşturuyor olmasının sürpriz olmadığını belirtiyor.

Kalede Real Madrid'in kalecisi İker Cassilas bulunuyor; savunma hattını iki Real Madrid'li iki de Barcelona'lı oluşturuyor: Real Madrid'liler Sergio Ramos ile Marcelo; Barçalılar ise Gerard Pique ile Dani Alves.

Orta saha üçlüsünü ise Barcelona'dan Xavi ile Andres İniesta ve Real Madrid'den Xabi Alonso oluşturuyor.

Gol hattında ise Cristiano Ronaldo ile Lionel Messi ve Atletico Madrid'der Radamel Falcao bulunuyor.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.