'Chelsea'deki hatalarımdan ders aldım'

Son güncelleme: 16 OCAK 2013 - TSİ 14:35

Tottenham menajeri Andres Villa Boas, Chelsea'deyken daha iyi sonuçlar alması gerektiğini ve Stamford Bridge deneyiminin kendisine çok şey kattığını söyledi.

Villa Boas geçen sezon, Chelsea Premiere Lig'de beşinci sıradayken ve takım Şampiyonlar Ligi'nden elenmek üzereyken görevden alınmıştı.

Ancak 35 yaşındaki menajer, Chelsea'nın başındayken yaptığı hatalardan ders aldığını belirtti.

Villa Boas, Stamford Bridge'te geçirdiği dokuz ayın, Tottenham'da çok işine yaradığını da ekledi.

Villa Boas France Football dergisine yaptığı açıklamada, "Chelsea devam etme fırsatı verebilirdi. Ama alınan sonuçları olumlu yönde hemen değiştirmenin tek yolunun da menajer değiştirmek olduğunu biliyorum" dedi.

Genç teknik adam ayrıca, "Tottenham'da ekibimle beraber yaptığım şey, Chelsea'deki hatalarımızdan aldığımız dersleri uygulamak çalışmak. Tabi orada yaptığımız her iş yanlış değildi, ama daha iyi olabilirdik. Kovulmam futbola bakışımı değiştirmedi" diye konuştu.

Benitez'den itiraf

Bu arada, Chelsea'nin başına geçen İspanyol teknik adam Rafa Benitez de, taraftarla iyi bir ilişki kuramadığını kabul etti.

Ama Benitez, kıza sürede Chelsea taraftarlarının gönlünü kazanacağını da vurguladı.

Benitez, "Fark şu. Ben Liverpool'da altı yıl geçirdim. Başta bazen aksanlarını bile anlayamıyordum. Ama yavaş yavaş ilişkim gelişti. Şimdi üç günde bir maç yapıyoruz. Yani zaman gerek. Ama sözleşmem sezon sonuna kadar olduğundan iyi sonuçlar almam lazım. Benim işim iyi sonuç almaya çalışmak. Birçok kişi de yapmaya çalıştıklarımızı takdir ediyor." dedi.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.