'Süper Mario'dan rüya gibi başlangıç

Son güncelleme: 4 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:00

Ara transfer döneminde, Manchester City'den ayrılıp AC Milan'a geçen Mario Balotelli, kırmızı siyahlılar için oynadığı ilk maçta iki gol birden attı.

Balotelli galibiyeti getiren ikinci golünü, uzatma dakikalarında verilen tartışmalı bir penaltıyla attı.

Maçın bitmesinin ardından, penaltıya itiraz eden Udineseli futbolcuların öfkesinden polis korumasıyla kurtuldu.

Daha geçen Perşembe günü Milan'a transfer olan Balotelli, Giampaolo Pazzini'nin ısınırken sakatlanmasından sonra, son dakikada ilk 11'e girdi.

Balotelli, Milan formasıyla ilk golünü 25.dakikada kaydetti.

Mario Balotelli'nin bir vuruşu da direkten döndü.

Balotelli galibiyet golünüyse uzatma dakikalarında penaltıdan attı.

Balotelli, Udinese'nin defans oyuncusu Thomas Heurtaux'un El Sharaawy'yi ceza sahası içinde düşürdüğü tartışmalı penaltı pozisyonunda, topu ve kaleci Padelli'yi farklı yönlere yolladı.

Üç yıl önce 24 milyon sterline Inter'den Manchester City'ye tranfer olan Balotelli, oynadığı 80 maçta 30 gol kaydetmişti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.