Gerrard: Şampiyonlar ligi hala mümkün

Son güncelleme: 4 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:37

Liverpool'ın kaptanı Steven Gerrard, takımının bu sezon hala Şampiyonlar Ligi biletini alabileceğini söyledi.

Liverpool, son iki maçında Arsenal ve Manchester City gibi güçlü ekiplerle deplasmanda, 2-2'lik beraberlikler elde etti.

Gerrard, Liverpool'un önündeki 13 maçta hiçbirinde Premiere Lig'de ilk 10 sırada bulunan takımlarla deplasmanda oynamayacağı için, Şampiyonlar Ligi için gereken lig dördüncülüğünü elde edebileceklerini söyledi.

Gerrard, "Arsenal ve Manchester City maçlarından pekçok ders çıkartabiliriz. City iyi bir takım. Deplasmanda son şampiyondan bir puan alabilmek iyi sonuç, fakat oynadığımız oyun galibiyeti hak ediyordu" dedi.

Steven Gerrard, "Ligin üst sıralarındaki ekiplerle yaptığımız maçlarda iyi sonuçlar alamadık. Ama her maçta, üstün değilse bile eşit düzeyde bir mücadele sergiledik. Diğer takımlara saygısızlık etmek istemem, ama dördüncülük şansımız olduğunu kesin" diye konuştu.

Gerrard, Daniel Sturridge'in gelişiyle, Luiz Suarez'in ilerideki yükünün biraz hafiflediğini vurguladı.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.