Lahm: Ribery'yi Ronaldo'ya tercih ederim

Son güncelleme: 5 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:30

Bayern Münih'in tecrubeli savunma oyuncusu Philipp Lahm, Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo yerine, takım arkadaşı Frank Ribery'yle aynı ekipte oynamayı tercih ettiğini söyledi.

Alman milli takımı forması da giyen Lahm, yarın Fransa'yla yapacakları hazırlık maçında takım arkadaşına karşı oynayacak.

Frank Ribery, Bayern Münih'te iyi bir sezon geçiremedi. Fransız milli oyuncu çıktığı 15 maça dört gol kaydedebildi.

Kicker dergisine konuşan Lahm, "Christiano Ronaldo yerine Ribery'yı takımımda görmek isterim. Bencil bir oyuncu değil, takım arkadaşlarını kullanmaktan hoşlanıyor" dedi.

Lahm, yarınki maçta Ribery'yi nasıl savunacağı sorulduğundaysa, "Elimden geleni yapacağım. Ama size tüm hızıyla yaklaştığında, kontrol edilmesi çok zor bir oyuncu olabilir" dedi.

Fransa-Almanya haçırlık maçı, yarın Stade de France'da Türkiye saatiyle 22:00'de başlayacak.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.