Liverpool maçı şike soruşturmasında

Son güncelleme: 5 ŞUBAT 2013 - TSİ 12:22

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı Europol'un şike soruşturmasına konu olan şüpheli maçlardan birinin Liverpool'un dört yıl önce Macar ekibi Debrecen'a karşı oynadığı Şampiyonlar Ligi karşılaşması olduğu iddia edildi.

Europol dün, soruşturma kapsamında incelenen 380 maçın şüpheli bulunduğunu açıklamış, ancak soruşturmanın sürüyor olması nedeniyle söz konusu karşılaşmaların hangileri olduğunu kamuoyuna duyurmamıştı.

Ancak bu karşılaşmalardan birinin, son üç dört yıl içinde İngiltere'de oynanan bir Şampiyonlar Ligi maçı olduğu belirtilmişti.

Danimarka'da yayımlanan Ekstra Bladet gazetesi bugünkü sayısında, bu karşılaşmanın Liverpool'un Debrecen'a karşı oynadığı Şampiyonlar Ligi grup karşılaşması olduğunu iddia etti.

Maçı Liverpool, şu anda Fenerbahçe'de oynayan Dirk Kuyt'ın golüyle 1-0 kazanmıştı.

Liverpool'a suçlama yok

Haberde, bahis oynayan şike örgütünün maçta en az üç gol olması için, Debrecen'in Sırp kalecisi Vukasin Poloksiç'le görüştüğü iddia ediliyor.

Ancak haberde Liverpool'a hiçbir suçlama yöneltilmiyor.

Liverpool'un bir sözcüsü de, iddialarla ilgili olarak hiçbir yetkilinin kendileriyle görüşmediğini açıkladı.

Debrecen'in kalecisi Poloksiç, aynı yıl Şampiyonlar Ligi grup maçında Fiorentina'ya karşı 4-3 kaybettikleri maçla ilgili olarak soruşturma geçirmişti.

Soruşturma sonucu Poloksiç suçlu bulunmuş ve iki yıl futboldan men edilmişti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.