Ronaldo: United'tan daha iyi takımız

Son güncelleme: 5 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:18

Real Madrid'in ünlü Portekizli yıldızı Christiano Ronaldo, iki takımın gelecek haftaki Şampiyonlar Ligi mücadelesi öncesi, Madrid ekibinin eski takımı Manchester United'tan daha iyi bir takım olduğunu söyledi.

Ronaldo 2009'da 80 milyon sterlinlik rekor transferinden sonra ilk kez Manchester United'a karşı oynayacak.

Geçen yılın İspanya Ligi şampiyonu Real Madrid, bu yıl ülkesinde kötü bir yıl geçiriyor. Madrid ligde, ezeli rakibi Barcelona'nın 16 puan gerisinde kaldı. Manchester United ise Premiere Lig'in zirvesinde.

Ronaldo, resmi Şampiyonlar Ligi Dergisi'ne yaptığı açıklamada, iki takım arasındaki performans farkına karşın , "İşlerin iyi gideceğine inanıyorum. Bence Real Madrid daha iyi bir takım, ama bunu saha da da göstermeliyiz çünkü United birlik olmuş bir takım ve hep de öyle oldu" dedi.

Cristiano Ronaldo, "Hep iyi oynayan bir takım ve kendilerine saygımız büyük. Özellikle Manchester'daki maç çok zor geçecek" diye konuştu.

'Duygusal maç olacak'

Ronaldo, altı yıl oynadığı Old Trafford'a geri dönmenin kendisine duygusal anlar yaşatacağını da söyledi.

Portekizli yıldız, "Kuradan önce Manchester United'la karşılaşacağımızı söylemiştim. Bir süredir onlara karşı oynamak istiyordum. Orada çok güzel anılarım var. Çok şey hissedeceğim bir maç olacak. Altı yıl orada oynadım. Pek çok dostum, görmekten memnun olacağım insan var. Duygu yüklü bir maç olacak" dedi.

United'a karşı gol attığı takdirde, sevinmeyeceğini söyleyen Cristano Ronaldo, United Menajeri Ferguson'a büyük saygı duyduğunu vurguladı.

Ronaldo, "Futbolun temelini bana o öğretti. Manchester'a gittiğimde sadece 18 yaşındaydım. Kariyerimi mükemmel bir şekilde yönetti ve bence futbol dünyasının en önemli insanlarından birisi" diye konuştu.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.