'Dünyanın beklediği maç'

Son güncelleme: 11 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:45

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United'la yapacakları karşılaşmayı 'Dünyanın beklediği maç' diye tanımladı.

İkinci tur mücadelesinin ilk maçı, bu Çarşamba günü Santiago Bernabeu'da yapılacak.

Mourinho bu karşılaşma öncesi, Manchester United'ın dün Everton'ı 2-0 yendiği maçı Old Trafford'da izledi.

Portekizli hoca, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Munih-Arsenal ve Milan-Barcelona gibi diğer önemli eşleşmelere karşın, Real Madrid- Manchester United mücadelesinin asıl beklenen maç olduğunu belirtti.

Manchester United'ın kulüp televizyonuna konuşan Mourinho, "Bu dünyanın beklediği maç. Dünya diğer Şampiyonlar Ligi maçlarını böyle beklemiyor. Dolayısıyla umarım izleyicilere beklediklerini sunabiliriz" dedi.

Mourinho ve Manhcester United Menajeri Alex Ferguson'ın yakın bir ilişkileri var.

Mourinho da ropörtajında Ferguson için övgü dolu ifadeler kullandı.

Jose Mourinho, "Kendisiyle iyi bir ilişkim olduğu için ayrıcalıklı hissediyorum. Futbol dünyasında çok önemli bir isim, ayrıca bundan daha da önemlisi iyi bir insan" dedi.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.