Yoğun bakımdaki Gazza'nın 'durumu iyi'

Son güncelleme: 11 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:18

İngiliz futbolunun yakın geçmişteki yıldızlarından Paul Gascoigne'in hayati tehlikesi olmadığı açıklandı.

45 yaşındaki eski futbolcu ABD'de yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Newcastle, Tottenham ve İngiliz milli takım formaları giymiş olan eski futbolcu Arizona'da alkol bağımlılığı tedavisi görmekteydi.

Gazza lakaplı oyuncunun tedaviye kötü reaksiyon gösterdiği bildiriliyor.

Bir süredir Gascoigne'in psikoterapisti olan Dr John McKeown hastasının sağlık durumuna ilişkin kaygıları yatıştırmay ayönelik bir açıklama yaptı.

Dr Keown 'hastane bana Gascoigne'in yatağından kalkıp dolaşabildiğini bildirdi' dedi.

Eski futbol yıldızının 10 yıldır terapistliğini üstlenmiş olan Dr Keown hastasının tedaviye olumsuz tepki verdiğini, bunun da Gascoigne kadar içen bir kişi için sıradışı olmadığını kaydetti.

Gascoigne'in Tottenham'daki eski kaptanı Gary Mabbutt da BBC Spor'a yaptığı açıklamada, 'bir-iki gün içinde taburcu olmasının beklendiğini' belirtti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.