Inter'e ırkçı tezahürat cezası

Son güncelleme: 12 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:58

Inter taraftarlarının Mario Balotelli'ye karşı ırkçı tezahürat yapılması nedeniyle kulübe 15 bin Euro para cezası verildi.

Inter'in Chievo karşısında 3-1 kazandığı maçta yaşanan olayda, Inter taraftarları eski oyuncuları aleyhinde çeşitli tezahüratlar yapmışlardı.

Balotelli Inter'de top koşturduktan sonra, 2010'da Manchester City'ye transfer olmuştu.

Balotelli ara transfer döneminde de Inter'in ezeli rakibi AC Milan'a geçti.

Inter Başkanı Massimo Moratti, maçtan sonra ırkçı tezahürat yapan taraftarları kınadı ve aynı durumun 24 Şubat'taki Milan derbisinde tekrarlanamayacağını söyledi.

Mario Balotelli, İtalya'ya dönmesinden bu yana ikinci kez bir ırkçılık tartışmasına dahil oldu.

Daha önce de Milan Başkanı Silvio Berlusconi'nin kardeşi Paolo Berlusconi, Balotelli ilk kez Milan forması giymeden önce siyah oyuncu hakkında ırkçı ifadeler kullanırken görüntülenmişti.

Milan'ın orta saha oyuncusu Kevin-Prince Boeteng de, Pro Patria takımıyla yapılan hazırlık maçında yapılan ırkçı tezahüratlar nedeniyle sahayı terk etmişti.

Bu arada Juventus da, Napoli maçında yapılan tezahüratlar nedeniyle 15 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.