Celtic bir sürpriz daha istiyor

Son güncelleme: 12 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:12

Şampiyonlar Ligi ikinci tur mücadelesinde İtalyan devi Juventus, Barcelona'yı yenerek tüm otoriteleri şaşırtan Celtic'le bu akşam deplasmanda oynayacak.

Karşılaşma öncesi, Celtic Menajeri Neil Lennon Juventus'u kendilerini hafife almama uyarısında bulundu.

Lennon, "Bu iki maçta her şeyin olabileceğine dair tam bir inanç var. Favori olmayan tarafız ama ilk 90 dakika sonucu hiçbir şey belli olmayacak" diye konuştu.

Juventus'un golcülerine dikkat çeken Lennon, Mirko Vucinic, Fabio Quagliarella, Sebastion Gionvinco ve Nicolas Anelka'nın tehlikeli oyuncular olduklarını vurguladı.

Ancak Lennon, "Ama asıl benim dikkatimi çeken harika bir genç oyuncu olan Allesandro Matri" diye konuştu.

Neil Lennon "Juventus'ta harika oyuncular var. Ama bunu maçtan önce de biliyorduk ve ona göre hazırlandık. Celtic'i hafife almak tehlikeli olur. Bu sezon herkese karşı koyabileceğimizi gösterdik" dedi.

Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte de maçtan önceki basın toplantısında, Lennon'ın 'bizi hafife almayın' uyarısını dikkate almış gibiydi.

Conte Celtic'in şu ana kadarki başarısının kendi evinde elde ettiği başarılardan kaynaklandığını vurguladı.

'En ateşli atmosfer Türkiye'de'

Conte, "60 binden fazla taraftarları, sahada bir kişi fazla oynamaları gibi. Sağlam bir takımları var ve kendi liglerinde eş değerleri yok. Burada Barcelona'yı yendiler ve İspanya'da son dakikalarda kaybettiler. Celtic'in hocası favori olmadıklarını söylüyor. Biz öyle görmüyoruz. Kimseyi hafife almadığımızdan emin olun" dedi.

Juventus'un tecrübeli kalecisi kaptan Gigi Buffon ise Celtic Park'taki atmosferden etkilenmeyeceklerini vurguladı.

Buffon, "Burada daha önce hem Parma, hem de Juventus için oynadım. Bizi nasıl bir atmosferin beklediğini biliyoruz. Ama şimdiye dek hiç bir taraftarın çıkıp gol attığını görmedik" dedi.

Kariyeri boyunca en ateşli atmosferi Türkiye'de, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye karşı oynanan maçlarda gördüğünü Buffon, Celtic ve Glasgow Rangers maçlarındaki ortamın hemen ardından geldiğini belirtti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.