Porto-Malaga: İki takım da iddialı

Son güncelleme: 19 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:58

Porto ve Malaga'nın bu akşamki Şampiyonlar Ligi ikinci tur mücadelesi öncesinde, her iki takımın teknik direktörü de iddialı konuştu.

Porto Teknik Direktörü Vitor Pereira, kendi evlerinde oynayacakları maçı dört gözle beklediklerini söyledi.

Pereira, "Bu büyük maça hazırlanıyoruz. Herkes sabırsızlıkla bekliyor. Mümkün olsa, ben kendim bile oynamak isterdim" dedi.

Malaga Teknik Direktörü Manuel Pellegrini ise, takımının Porto'yu yenebilecek güçte olduğuna inandığını söyledi.

Pellegrini, bu sezon ilk kez katıldığı Şampiyonlar Ligi'nde şimdiye kadar hiç yenilmeyen Malaga'nın başarısının sürpriz olmadığını belirtti.

19 maçtır yenilmeyen Porto, Portekiz Ligi lideri.

Porto'nun golcüsü Jackson Martinez, 20 golle ligde gol kralı. Martinez, Şampiyonlar Ligi'ndeki altı maçta da üç gol altı.

Porto'da ayrıca, yedi haftadır sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Kolombiyalı milli oyuncu James Rodriguez forma giyebilecek durumda.

Silvestre Varela'nın da sakatlığı iyileşti, ancak Belçikalı orta saha Steven Defour'un durumu şüpheli.

Malaga Avrupa'da oynadığı son 12 maçın sadece birini kaybetti.

Bu yenilgiyi de UEFA Kupası'nda Boavista'dan aldı.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.