Beckham PSG'de ilk 11'de

Son güncelleme: 26 ŞUBAT 2013 - TSİ 18:38

Fransa'nın Paris Saint Germain takımına transfer olan ünlü İngiliz oyuncu David Beckham, yarın Marsilya'yla yapılacak kupa maçında ilk kez ilk 11'de sahaya çıkacak.

PSG Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, "Beckham yarın ilk 11'de başlayacak. 90 dakika oynayabilecek durumda" dedi.

Beckham, yeni takımıyla ilk kez yine Marsilya'yla oynanan ve PSG'nin 2-0 galibiyetiyle sonuçlanan lig mücadelesinde, ikinci yarıda sahaya çıkmıştı.

Ancelotti, "Beckham savunmaya dönük orta sahada oynayacak. İşimize yarayacak deneyim ve yeteneklere sahip. Bu, sahada önemli bir mevki. Takımın oyun kurmasına yardımcı olmak zorunda. Tabi, duran toplardaki etkisini hepimiz biliyoruz" dedi.

Beckham, ikinci yarıda oyuna girdiği Marsilya maçında PSG'nin attığı ikinci golde asist yapan isimdi.

David Beckham, yarınki maçta kart cezalısı Marco Veratti'nin oynadığı mevkide sahada olacak.

Carlo Ancelotti, "Veratti'nin yerine oynayacak. Önemli bir mevki. Oyun kurmakta rol alacak" dedi.

Ancelotti, medyanın Beckham'a gösterdiği yoğun ilgi konusunda da, "Beckham'a bir tür hayranlık duyulmasını anlıyorum. Ama ben her şeyin ötesinde, idman sahasındaki Bekcham'ı seviyorum. Her gün alçakgönüllülükle çalışıyor" dedi.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.