Maradona: Pele saçmalıyor

Son güncelleme: 26 ŞUBAT 2013 - TSİ 15:53

Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona, bir diğer futbol efsanesi Pele'yi 'yanlış haplar aldığında aptalca şeyler söylemekle' suçladı.

Futbol tarihinin en iyi iki oyuncusu olarak görülen Maradona ve Pele'nin arası uzun süredir bozuk.

Maradona düzenlediği basın toplantısında, "Bence gelmiş geçmiş en iyi oyuncu benim. Beni niye Pele'yle kıyaslıyorsunuz ki? Annem, benim daha güçlü olduğumu ve Pele'nin futbolcuların sahada hareket bile etmediği bir dönemde oynadığımı söyledi" dedi.

'Aptalca şeyler söylediği için Pele'yle kıyaslanmayı sevmediğini' vurgulayan Maradona, "Yanlış haplar aldığında aptalca şeyler söylemeye devam ediyor" diye konuştu.

Maradona ayrıca, vatandaşı Lionel Messi'nin de hala kendi seviyesine ulaşamadığını belirtti.

Maradona, "Messi mi? Milan maçında topa bile dokunamadı. Ama hala büyük bir oyuncu. Fakat hala ben kendimin daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum" dedi.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.