'Mourinho kupa alamazsa gider'

Son güncelleme: 27 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:59

Real Madrid'in eski defans oyuncularından Ivan Helguera, Şampiyonlar Ligi kupasını kazanamadıkları takdirde, Teknik Direktör Jose Mourinho'nun takımdan ayrılacağını söyledi.

Helguera, Mourinho'nun sezon sonunda takıma veda edeceğine inandığını vurguladı.

Portekizli teknik direktörün adı, bir süredir başka kulüplerle anılıyor.

Özellikle Paris Saint Germain ve Manchester City'nin Mourinho'nun durumunu yakından takip ettiği biliniyor.

Helguera da, sadece Şampiyonlar Ligi kupasının Mourinho'yu Madrid'de tutabileceğine inanıyor.

Helguera İspanyol Haber Ajansı EFE'ye yaptığı açıklamada, "Yaşananlar göz önüne alındığında, Mourinho'nun ayrılacağını düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'ndeki duruma da bağlı. Kupayı alırsa belki kendi kalmak ister, belki de insanlar kalmasını ister. Ama Real Madrid'de biraz yorulmuş gibi görünüyor. Birkaç yıldır burda ve Real Madrid'in hocası olmak zor bir iş." dedi.

Mourinho'nun Real Madrid'le Haziran 2016'dek sözleşmesi var.

Ama Portekizli hocanın özellikle bu sezon, takımın önde gelen isimleriyle tartışmalar yaşadığı yönünde dedikodular gündemde.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.