PSG'nin gözü Rooney'de

Son güncelleme: 27 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:58

Paris Saint Germain'in sezon sonunda Manchester United'ın yıldız ismi Wayne Rooney'e transfer teklifi yapacağı iddia edildi.

Times gazetesinin haberine göre, Fransız ekibinin ileri ikilide Zlatan İbrahimoviç'in yanında oynatmak belirlediği hedeflerden biri Wayne Rooney.

Haberde 28 yaşındaki Rooney'nin Manchester United'la sözleşmesinde bu yaz itibariyle geriye iki yıl kalmış olacağı belirtiliyor.

Katar Yatırım Fonu'nun sahibi olduğu PSG'nin Rooney için yapacağı teklifin miktarının net olmadığını belirten gazete, United'ın öneriyi değerlendirmesi için en az 40 milyon sterlinlik öneri yapılması gerektiğini yazıyor.

Gazete ayrıca, United'ın 30'una yaklaşan ve özellikle son bir yıldaki form durumu tartışılan yıldıza, bir pahalı kontrat daha önermenin mantıklı olup olmayacağını değerlendirmesi gerektiğini belirtiyor.

Times, son bir buçuk yılda pahalı transferlere imza atan PSG'nin, Real Madridli yıldız Cristiano Ronaldo'yla da ilgilendiğini, ancak Rooney'nin daha ucuz ve makul bir hedef olarak görüldüğünü vurguluyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.